Dialogai su Beethovenu

Renginio data: 2022 m. kovo 10 d.
Renginio laikas: 18.30 val. 
Renginio vieta: Klaipėdos koncertų salės I a. fojė
Renginio trukmė: 1 val. 
Gabrielius Alekna (fortepijonas, Lietuva–JAV)
Caroline Stinson (violončelė, Kanada–JAV)
Programa: Ludwig van Beethoven, Anton Webern, Andy Waggoner, Žibuoklė Martinaitytė (premjera)
Bilietai 14 Eur
Aprašymas

Gabrieliaus Aleknos ir Caroline Stinson koncerte – Beethovenas ir XXI amžius

Dialogai tarp Lietuvos ir JAV, klasikos ir šių laikų, L. van Beethoveno ir Ž. Martinaitytės – viskas įmanoma, kai koncerto programą rengia aukšto lygio muzikai, pripažinti viso pasaulio koncertų salėse. Lietuvos melomanams pažįstamas pianistas Gabrielius Alekna šįkart į Klaipėdą pasikvietė violončelininkę Caroline Stinson. Kartu jie kovo 10 d., ketvirtadienį, 18.30 val. Klaipėdos koncertų salės I a. fojė muzikuos koncerte „Dialogai su Beethovenu“.

„Ypač talentingas pianistas ir muzikas“, – taip apie Gabrielių Alekną atsiliepė žymusis Danielis Barenboimas. Keturiolikos tarptautinių konkursų laureatas studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje ir garsiojoje Juilliardo mokykloje Niujorke. Pianistas yra koncertavęs Niujorko „Carnegie Hall Weill“, Nacionalinėje galerijoje Vašingtone, Jungtinių Tautų būstinėje Ženevoje, Vienos „Musikverein“, „Bösendorfer“ ir „Stadtsalon“ ir kitose svarbiose salėse. Savo žinias atlikėjas perduoda jauniesiems pianistams – G. Alekna dėsto Niujorko miesto universiteto Bruklino koledže.

Svarbi G. Aleknos muzikinės veiklos kryptis – lietuvių kompozitorių kūrybos puoselėjimas. Daug dėmesio jis paskyrė Vytauto Bacevičiaus fortepijoninės kūrybos tyrimams, garso įrašams ir atlikimui. Kita reikšminga kūrėjo figūra šio pianisto repertuare – Vienos klasikas Ludwigas van Beethovenas. G. Alekna yra tapęs L. van Beethoveno pianistų konkurso Vienoje laureatu.

Programą „Dialogai su Beethovenu“ pianistas parengė su Duke universitete (Šiaurės Karolina, JAV) dirbančia kanadiete violončelininke Caroline Stinson. Jos repertuare – klasikinė, XX amžiaus ir šių dienų muzika. Atlikėjos karjera plėtojasi tarp Šiaurės Amerikos ir Europos koncertų salių bei festivalių, kur atlikėja pasirodo kaip solistė ir kamerinių ansamblių narė. Violončelininkė muzikuoja Duke universitete įkurto styginių kvarteto „Ciompi quartet“ sudėtyje, jo sąskaitoje – šimtai koncertų visuose pasaulio žemynuose. Šiuo metu violončelininkės biografiją puošia turas po Lietuvą su programa „Dialogai su Beethovenu“.

Programos pagrindinė ašis – keli ryškiausi ir charakteringiausi Liudwigo van Beethoveno kūriniai violončelei ir fortepijonui, užimantys svarbią vietą šių instrumentų repertuare. Koncertą pradėsianti kompozicija simbolizuoja Beethoveno susižavėjimą genijumi Wolfgangu Amadeusu Mozartu. Svajonė nuvykti mokytis pas jį į Vieną neišsipildė, tačiau Mozartui mirus Beethovenas ėmėsi rašyti variacijas violončelei ir fortepijonui operos „Užburtoji fleita“ temomis. Į vėlyvąjį kompozitoriaus gyvenimo etapą klausytojus nukels Penktoji sonata, parašyta 1815-ųjų tyloje – tuo laikotarpiu L. van Beethovenas visai apkurto, o tai smogė jo produktyvumui.

Greta Beethoveno – kelios šiuolaikinės kompozicijos. Tarp jų bus vieno naujausių Žibuoklės Martinaitytės opusų „...ir kiekvienoje gelmėje atsiveria gilesnė gelmė...“ premjera. Kūrinys sukurtas G. Aleknos užsakymu. Išgirsime ir 2007 metais parašytą pjesę „Catenary“, kurią kompozitorius Andrew Waggoneras sukūrė violončelininko Roberto Burkharto prašymu. Jai impulsų suteikė 10-ajame dešimtmetyje nutapytas Jaspero Johnso paveikslų ciklas tuo pačiu pavadinimu.

Kviečiame į koncertą „Dialogai su Beethovenu“ greta išgirsti muziką, kurią skiria 200 metų!

Informacija klausytojams
    • Koncertuose privaloma dėvėti medicinines kaukes arba ne žemesnio kaip FFP2 lygio respiratorius (išskyrus vaikus iki 6 m., neįgalumą turinčius asmenis, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali);
    • Į koncertus draudžiama eiti, jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (čiaudėjate, kosėjate), kitų užkrečiamųjų ligų požymių, karščiuojate (tokiais laikomi turintys 37,3 laipsnių temperatūros). Asmenys, turintys išvardintus simptomus, į renginį nebus įleidžiami ir pinigai už bilietus nebus grąžinami;
    • Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti naudojami Klaipėdos koncertų salės socialiniuose tinkluose ir kitose komunikacijos priemonėse. Dalyvaudami renginyje patvirtinate, kad suteikiate leidimą naudoti Jūsų atvaizdą foto ir vaizdo medžiagoje.
    Nuolaidos
    • 50 proc. – studentams, moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems; 
    • 50 proc. – vaikams iki 7 metų (į edukacines programas);
    • Neįgaliesiems, turintiems judėjimo negalią, įėjimas nemokamas (su neįgaliojo vežimėliu), vienam lydinčiam asmeniui – 50 proc. (pateikus neįgalaus asmens pažymėjimą); 
    • 10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių);
    • 100 proc. – Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams (Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos, Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto, Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos). Nuolaida galioja tik pateikus galiojantį meno mokyklos pažymėjimą. Bilietams taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis.
    • Nuolaidos nėra taikomos BILIETAI LT aptarnavimo mokesčiui (1,20 Eur).
    • Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.

    Nuo 2021 m. rugsėjo 1 d. suteikiame 100 proc. nuolaidą bilietams į visus Klaipėdos koncertų salės repertuaro koncertus Klaipėdos meno mokyklų moksleiviams, studentams:

    • Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos
    • Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos
    • Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos
    • Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos
    • Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto
    • Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos

    Norime atkreipti dėmesį, kad yra būtinosios sąlygos įsigyti bilietą:

    • Nuolaida bus pritaikyta tik pateikus galiojantį meno mokyklos moksleivio / studento pažymėjimą; Pažymėjimą nepamirškite pasiimti ir eidami į koncertą, jį prašysime pateikti bilietų kontrolieriui.
    • Meno mokyklų moksleivio bilietui yra taikomas 1,20 Eur bilietų platintojo sistemos aptarnavimo mokestis;
    • Bilietus galima įsigyti tik Klaipėdos koncertų salės bilietų kasoje;
    • Nuo rugsėjo 13 d., atvykstant į koncertą (sulaukusiems 16 m. ir vyresniems moksleiviams / studentams) būtina turėti Galimybių pasą / ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą.
    • Nuo rugsėjo 13 d., atvykstant į koncertą, privaloma dėvėti respiratorius (išskyrus vaikus iki 6 m.)