Klaipėdos kamerinis orkestras

TOBULA GARSŲ HARMONIJA

Klaipėdos kamerinis orkestras (KKO) yra vienas dinamiškiausių profesionalių Lietuvos kamerinių orkestrų. Kruopščiai formuojamomis programomis ir uždegančiomis interpretacijomis KKO aktyviai siekia stimuliuoti ir šviesti savo auditoriją, pateikdamas plačią įvairių epochų muzikinių stilių ir žanrų paletę, uostamiestyje steigdamas naujas orkestro koncertų tradicijas.

Profesinis kolektyvo augimas ir skambesio kokybė nuo pat pradžių buvo gabių stygininkų rankose. Orkestro įkūrimą 1992 m. inicijavo altininkė Liuda Kuraitienė. Dar didesnį postūmį profesionalumo link kolektyvui suteikė 2009 m. jo meno vadovu tapęs violončelininkas Mindaugas Bačkus.

Vienas ryškiausių ir įvairiapusiškiausių savo kartos muzikų į darbą su orkestru žvelgia kaip į „gyvenimo būdą, santykio su muzika filosofiją, kūrybinę bendrystę“. Jo toliaregiškos idėjos įkvėpė kolektyvą pastebimiems pokyčiams.

Orkestras ypač didelį dėmesį skiria edukacinėms programoms, nes tai – dar vienas būdas skleisti meilę klasikinei muzikai, uždegti ja jaunąją muzikų ir klausytojų kartą. Su repertuaru plečiasi ir orkestro gastrolių geografija: ne sykį aplankyti daugelis Lietuvos festivalių, Vokietija, Lenkija, Ukraina, Latvija, Estija, Suomija, Italija, Šveicarija, Rusija ir kitos užsienio šalys. Pasirodyta festivaliuose „Gaida“ Lietuvoje, „Murten Classics“, „Montreux“, „Klangantrisch“.

Šveicarijoje, „Klaviertage Bad Wildungen“ Vokietijoje, „Türi pavasario festivalyje“ ir „Glasperlenspiel“ Estijoje, taip pat koncertuota Ciuricho „Tonhalle“, Helsinkio Temppeliaukio bažnyčioje, Berlyno filharmonijos, Sankt Peterburgo Marijos teatro, Bergamo „Teatro Sociale“, Barselonos ir Maljorkos koncertų salėse, Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje, Kauno valstybinėje filharmonijoje, LDK valdovų rūmuose ir kitur. 

ORKESTRO VADYBA:

Justina Mikniuvienė
Mob. +370 674 89 129
E. p. justina.mikniuviene@koncertusale.lt

Vaizdo įrašai: