Naujienos

Festivalio „Alborada Clásica“ atgarsiai: „Klaipėdos kamerinį orkestrą turi išgirsti visa Europa ir ne tik“

2023 02 13


Klaipėdos kamerinis orkestras (KKO) dar kartą patvirtino profesionalaus, aukščiausiu meniniu lygiu reprezentuojančio Lietuvos muzikinę kultūrą pasaulyje, kolektyvo vardą. Praėjusią savaitę orkestras grįžo iš gastrolių festivalyje „Alborada Clásica“ Ispanijoje. KKO atliko koncertines programas su pasaulinio garso mecosopranu Justina Gringyte ir Tarptautinių klasikinės muzikos apdovanojimų laureatu, ispanų-amerikiečių pianistu Josu de Solaun.

Granados provincijos mieste Salobreñoje, Ispanijoje, kasmet vykstančiam festivaliui vadovauja lietuvių kilmės ispanų dirigentas ir kompozitorius Alexis Soriano. Specialiu A. Soriano kvietimu KKO festivalyje pristatė dvi savo koncertines programas bei tapo reziduojančiu kolektyvu trijų metų laikotarpiui.

Po renginio A. Soriano sakė: „Įspūdį paliko Klaipėdos kamerinio orkestro universalumas, švelnus skambesys ir kontaktas su dirigentu, ypač atliekant Respighi ir Griego kūrinius.“

Po KKO pasirodymo, koncerto recenzijoje (www.elfaromotril.es), pavadintoje „Absoliuti IV klasikines muzikos festivalio „Alborada Clásica“ sėkme Salobrenijoje“, rašoma: „Vakarykštis koncertas buvo išskirtinis. Nuostabi Klaipėdos kamerinio orkestro programa ir visi aukščiausio lygio atlikėjai pateikė koncerto klausytojams stulbinančiai emocingą muzikinę kelionę.“

Abu KKO koncertus Ispanijoje stebėjo klaipėdietis, šiuo metu Granadoje gyvenantis ir dirbantis choro ir orkestro dirigentas, profesorius Algis Zaboras. Dirigentas pažįsta orkestrą, kuriam net yra dirigavęs, nuo jo įkūrimo pradžios. Menininkas džiaugėsi, kad kolektyvas aukščiausiu lygiu reprezentavo ne tik Klaipėdos, bet ir visos Lietuvos kultūrą. „Orkestras grojo labai gerai. Atrodė, kad jis gali atlikti bet kokio stiliaus, techninio bei meninio sudėtingumo muziką. Šį orkestrą turi išgirsti visa Europa ir ne tik. Jis gali ir privalo būti miesto ir visos šalies kultūrinis desantas, skleidžiantis gerą žinią pasauliui apie Lietuvą ir jos meninę kultūrą.“

Festivalio atidarymo koncerte dalyvavusi Lietuvos Respublikos ambasadorė Ispanijos karalystėje Lyra Puišytė-Bostroem negailėjo pagyrimų KKO. Lietuvos Respublikos konsulato Valensijoje vadovas Aleksandras Kudaba pavadino orkestro pasirodymą, diriguojant A. Soriano, nuostabiu ir įsimintinu.

Ispanų klausytojams ryškų įspūdį paliko KKO interpretuotas Lietuvos nacionalinės premijos laureatės Žibuoklės Martinaitytės kūrinio „Sielunmaisema“ fragmentas. Koncerte solistė J. Gringytė atliko ukrainiečių kompozitorės Bohdanos Frolyak opuso „Farewell To Light“ pasaulinę premjerą. Visa šio koncerto programa, kurią sudarė A. Soriano, buvo dedikuota Ukrainoje vykstančio karo aukoms.

Daugiausia publikos ovacijų sulaukė antrasis KKO koncertas, kuriame kolektyvas kartu su pianistu J. de Solaun interpretavo Wolfgango Amadeus Mozarto Koncertą fortepijonui ir orkestrui Nr. 21. Taip pat kartu dainininke J. Gringyte orkestras atliko Ottorino Respighi kūrinį „Il Tramonto“.